Mokėjimai

Su el. bankininkyste „i-Unija“ visus mokėjimus atliksite greitai ir patogiai – nuo pinigų pervedimo į kitas sąskaitas iki apmokėjimo už prekes ir paslaugas.

Kredito pervedimai SEPA

 • SEPA kredito pervedimai atliekami tik į gavėjo IBAN formato sąskaitą. IBAN (angl. International Bank Account Number) – tai privalomas tarptautinis sąskaitos numerio formatas, pagal kurį bankai ar mokėjimo įstaigos įskaito lėšas į gavėjo sąskaitą.
 • SEPA erdvę sudaro Europos ekonominės erdvės šalys ir Andora, Monakas, San Marinas, Šveicarija, Jungtinė Karalystė bei Vatikanas.
 • Paprastas kredito pervedimas gavėją pasieks tą pačią dieną, jei pervedimo nurodymas pateiktas banko darbo dieną iki 16 val.
 • Kredito pervedimas į savo sąskaitą kredito unijoje arba į savo ar kito kliento sąskaitą LKU grupei priklausančioje kredito unijoje, mokėjimo nurodymą pateikus iki 23.55 val., atliekamas bene iš karto.
 • Svarbu: atlikdami mokėjimą atidžiai patikrinkite, ar teisingai nurodėte sąskaitos numerį. Mokėjimo operacija vykdoma pagal Jūsų nurodytą gavėjo IBAN sąskaitos numerį.

Apie Jūsų teises vykdant mokėjimus Europoje skaitykite čia.

Mokėjimų SEPA erdvėje vykdymo laikai

SEPA mokėjimo nurodymo pateikimo laikas kredito unijoje Preliminarus SEPA mokėjimo gavimo laikas darbo dieną
Nuo 00.00 iki 9.10 11.15
Nuo 9.10 iki 11.40 13.45
Nuo 11.40 iki 14.10 16.15
Nuo 14.10 iki 16.00 17.45
Nuo 16.00 iki 24.00 11.15 / kitą darbo dieną (D+1)

*Lėšų įskaitymo į gavėjo sąskaitą laikas priklauso nuo gavėjo banko, todėl gali būti ankstesnis arba vėlesnis nei nurodytas.

Lėšų įskaitymas

Norint gauti lėšas į savo sąskaitą kredito unijoje būtina nurodyti:
 • Vardą ir pavardę / pavadinimą.
 • Sąskaitos kredito unijoje IBAN numerį.
 • SWIFT (BIC) kodą LCKULT22XX (Via Target2 (//RT).

Svarbu: atkreipkite dėmesį, kad bankai ar mokėjimo įstaigos, įskaitydami lėšas į sąskaitą, tikrina tik sąskaitos numerį, bet ne kitus pateiktus duomenis.

Kaip atšaukti kredito pervedimą?

Pateikti prašymą atšaukti patvirtintą mokėjimo nurodymą galima šiais būdais:rn

 • Prisijungus prie el. bankininkystės „i-Unija“ vartotojo paskyros ir pasirinkus meniu parinktį „Mokėjimai“ -u0026gt; „Operacijų archyvas“. Jame reikalinga pasirinkti mokėjimo nurodymą ir atsidariusiame lange spausti „Atšaukti mokėjimą“.
 • Atvykus į savo kredito uniją.

Kai mokėjimo pranešimas dar neišsiųstas gavėjo bankui ar mokėjimo įstaigai ir lėšos neįskaitytos į gavėjo sąskaitą – pinigai į sąskaitą bus sugrąžinti nedelsiant. Jei lėšos jau buvo įskaitytos į gavėjo sąskaitą, pinigai bus grąžinti tik gavus lėšų gavėjo sutikimą. Tokiu atveju prašome kreiptis į savo kredito uniją su prašymu tarpininkauti lėšų susigrąžinime.rn

Atkreipiame dėmesį, kad įprastai bankai ar mokėjimo įstaigos į prašymus grąžinti lėšas atsako per 15 darbo dienų. Jei gavėjo bankas ar mokėjimo įstaiga atsisako grąžinti lėšas, atsisakymo priežastį (jei tokia nurodyta) matysite prisijungę prie el. bankininkystės „i-Unija“ paskyros greta atšaukto mokėjimo nurodymo.

Kredito pervedimai ne SEPA

 • Tai kredito pervedimai į valstybes, nepriklausančias SEPA erdvei.
 • Norėdami atlikti ne SEPA kredito pervedimą, būtina atvykti į savo kredito uniją bei užpildyti ne SEPA kredito pervedimo formą.
 • Atlikdami mokėjimą atidžiai patikrinkite, ar teisingai nurodėte sąskaitos numerį. Mokėjimo operacija vykdoma pagal Jūsų nurodytą gavėjo sąskaitos numerį.
 • Atkreipiame dėmesį, kad ne SEPA kredito pervedimai vykdomi tik su SHA mokesčiais – tai kai mokėtojas moka kredito unijos nustatytus mokesčius, o gavėjas sumoka gavėjo banko mokesčius.
Dėmesio!

LKU grupė griežtai laikosi sankcijų režimų ir vidaus politikos, todėl nevykdo mokėjimų į arba iš Rusijos ir Baltarusijos.

Kredito unijos taip pat netoleruoja sandorių, kurie turi tiesioginį geografinį ryšį su Rusija ar Baltarusija (pavyzdžiui, galutinis prekių pristatymo ar pirminis išsiuntimo taškas yra Rusijos ir (ar) Baltarusijos geografinė teritorija), ar kuriame dalyvauja subjektas, kurio registracijos šalis yra Rusija ir (ar) Baltarusija (pavyzdžiui, prekių ar paslaugų užsakovas / tiekėjas).

Kas yra SWIFT ir BIC kodai?

SWIFT (BIC) kodas (angl. Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication) yra identifikacinis finansinės institucijos numeris, sudarytas iš 8 arba 11 simbolių. Šis kodas yra naudojamas identifikuoti mokėjimo gavėjo šalį, banką ir banko padalinį, kuriame registruota gavėjo sąskaita.

LKU grupės kredito unijų SWIFT kodas – LCKULT22.

Kas yra IBAN?

IBAN yra privalomas tarptautinis banko sąskaitos numerio formatas, pagal kurį bankai ar mokėjimo įstaigos įskaito lėšas į gavėjo sąskaitą. Jis naudojamas visoje Europos Sąjungoje atliekant tarptautinius ir vietinius pinigų pervedimus.

Savo turimo IBAN autentiškumą pasitikrinti galite čia.

Su „i-Unija“ mes – dar arčiau Jūsų!